KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14021012
nr 1402 1012
Karl Feiertag
(1874-1944), Österrike
Akvareller, 2 st. Barn vid fiskeläge. Signerade. Akvarell, 27x17 cm, yttermått inklusive ram: 37x26 cm
Karl Feiertag, österrikisk målare född i Wien 1874, död 1944.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:22:43
7/6 19:14:57
Karl Feiertag
Läs mer om Karl Feiertag